About company Our development services Portfolio. Case studies Support Testimonials Contacts Brutka Ltd: web site development and custom software development

Information technology news archive


Поверхневий аналіз реалізації Dos атаки

Щось цим пасмурним вечором згадалася мені весна, коли сніг розстанув, на дворі вже проблискувало тепле, яскраве сонечко, в Естонії проводили акцію перезахоронення радянських вояків і у зв’язку з протестом невідомих (ну, це офіційно невідомих) була здійснена потужна DoS-атака на найпотужніший банк країни SEB Eesti Uhispank та газету Eesti Paevaleht.
DoS- атака (атака на відмову в обслуговуванні) це скерування великої кількості запитів на веб-сервер. Зазвичай така атака проводиться роботами-ботами і призводить до зупинки роботи сервера. Середня вартість такої атаки на українському ринку складає 60-80 дольців.
Зазвичай DoS атака зупиняється блокуванням ІР-адреси атакуючої машини, проте зазвичай доводиться відключати цілі фрагменти мережі, жертвуючи потенційною аудиторією, що може відвідати сайти. Такі атаки проводяться бот-мережами, вважається, що зараз у бот-мережі задіяно біля 150 млн. комп’ютерів.
Знайти людей, які проводять таку атаку виявилось напрочуд просто. Дається пошук у Гуглі, пишеться на аську повідомлення і отримуємо приблизно таку картинку – для того щоб вирубати
сайт на один день доведеться викласти до 150 дольців, а за тиждень до 1000.
Це не є в принципі дуже великі гроші для якоїсь організації, щоб викинути з інформаційного ринку свого конкурента на певний час. У різних матеріалах ще наводиться різна статистика( наприклад, що професіоналів на ринку проведення DoS атак всього 25% і т.п.), але вона на мій погляд є навіть дуже суб’єктивною, оскільки цей ринок в Україні є ще досить молодий і не вивчений.

2008-02-12

 

More IT news, prices and information